Fórumot tartott Huszár Zoltán és csapata

Csütörtökön délután a művelődési házba invitálták azokat, akik Kunfehértó jelenéről és jövőjéről akartak beszélgetni Huszár Zoltán polgármesterjelölttel és csapatával.

A rendezvény elején bemutatkoztak a képviselőjelöltek: Bozóki Katalin, Czagány Eszter, Fazekas Csaba, Kiss Csaba, Németh Mónika, Juhász-Vedresné Szabó Ibolya, Oravecz-Szabó Tímea és Szabó Réka mondta el röviden, miért szeretne képviselő lenni.

Többen hangsúlyozták: nagyon fontosnak tartják a folyamatos kommunikációt a lakossággal, és az egység megteremtését. A résztvevők több kérdést is megfogalmaztak a közbiztonsággal és a közlekedésbiztonsággal kapcsolatban. Huszár Zoltán válaszából kiderült, a helyi polgárőrség jogi kereteinek megteremtése folyamatban van. Az is elhangzott, egy állandó traffipax telepítéséről már tárgyalt az önkormányzat a Kiskunhalasi Rendőrkapitánysággal, és várhatóan a fesztiválok idejére már működhet az eszköz. Többen jelezték, az óvoda környékén fontos lenne fekvőrendőr telepítése.

Kérdések merültek fel a folyamatban lévő pályázatokkal kapcsolatban is. Mint kiderült, az általános iskola energetikai felújításához a munkaterületet már átadták a vállalkozónak, emellett az óvoda és a polgármesteri hivatal épülete, fűtési rendszere is korszerűsítve lesz. A polgármesterjelölt arról is beszélt, az M9-es gyorsforgalmi út tervezése megkezdődött, ennek részeként megépül a régóta várt kerékpárút is, amelynek a kiviteli terveit évekkel ezelőtt elkészítette az önkormányzat.

Kérdés volt még a főállású, valamint a társadalmi megbízatású polgármester közötti különbség is. Huszár Zoltán elmondta, a főállású polgármester közszolgálati jogviszonyban áll, a fizetését a Magyar Államkincstár biztosítja, ez a falunak nem jelent anyagi terhet. Gyakorlatilag a hét minden napján rendelkezésre tud állni, illetve szakmai fórumokon, egyeztetéseken, tárgyalásokon részt tud venni, ebben egyéb munkája nem korlátozza.

Mint ismertette, a társadalmi megbízatású polgármester az egyéb munkahelyének, vállalkozásának megtartása mellett igyekszik ellátni a polgármesteri teendőket, a munkaidejét a képviselő-testület határozza meg. A fizetése szintén a miniszteri illetmény meghatározott százaléka lehet, amelyet a Magyar Államkincstár biztosít. Így, ha például egyáltalán nem veszi fel a fizetést, a társadalmi megbízatású polgármester semmilyen módon nem eredményez megtakarítást a településnek.

Arra is kitért, a társadalmi megbízatású polgármesternek csak társadalmi megbízatású alpolgármestere lehet, főállású nem.

Akár ez is tetszhet