23 óra és 32 perc alatt futotta körbe a Balatont a kunfehértói csapat

Az ország egyik legnagyobb ultrafutó-versenyét, az Ultrabalaton tókerülő futóversenyt rendezték meg május elején.

Az idei Ultrabalaton 22 ezer nevezője között egy kunfehértói csapat is indult, ők a 8-13 fős csapat férfi kategóriában álltak rajthoz, a Puding1 nevű csapat tagjai: Fazekas Izabella, Huszárné Sztrinkó Annamária, Darányiné Pocsai Gabriella, Fazekas Dóra, Fazekas Helga, Fazekas Zsófia, Darányi Tamás, Horváth Gergő, Bozsóki Viktor és a csapatkapitány Fazekas Csaba volt, ők együttesen teljesítették a 211 kilométeres távot.

A verseny a Balaton Északi partjáról, Balatonfüredről indult és az órával ellentétes kör megtétele után a befutóra is Balatonfüreden került sor. A verseny nem csak fizikailag, hanem logisztikailag is hatalmas kihívás volt a csapat részére, ugyanis a start szombat hajnalban 3:25(!) perckor volt, a szállásuktól 50km-re.

A korai kezdésnek köszönhetően még fejlámpában és korom sötétben vette kezdetét a verseny és indult be az újabb logisztikai gépezet, hogy a váltásra mindenki a helyén legyen, és az esetleges sérülésekre is azonnal tudjon reagálni a csapat. Az éjjeli sötétséget először a hajnali pára, majd azt ezt követő tűző napsütés váltotta csak, hogy a futók sose unatkozzanak! A váltó tagjai belátásuk, és edzettségi szintjüktől függően, 10 és 40 km közötti távokat vállaltak magukra, volt aki egyben, volt aki több részletbe teljesítette a ráeső részt.

A rengeteg edzéssel és szervezéssel töltött idő meghozta a gyümölcsét, az egész verseny ideje alatt remek összhangban dolgozott együtt a csapat, melynek eredménye, hogy 24 órán belül, pontosabban: 23 óra és 32 perc alatt futották körbe a magyar tengert, amivel épphogy lemaradtak kategóriájukban a dobogóról! Hihetetlen hangulat, csodás környezet, profi szervezés jellemezte az egész hétvégét és minden bizonnyal jövőre ugyanilyen, ha nem még nagyobb lelkesedéssel fog nekivágni a csapat ennek a hatalmas kalandnak!